Logo icon

Publiskās klavieres Valmierā

Kategorija Māksla, apkaime: Valmiera, Valmieras pilsēta, autors: Mārcis Bogdanovs


Valmierā, 25. jūlijā, ar klavierspēles maratonu tiks atklātas publiskas klavieres, kas līdz rudenim priecēs valmieriešus un pilsētas viesus

343€  līdz šim no   331€
343€  /   331€
0 Sekundes atlikušas

343€ (103%)

23 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Jūlijs 24, 2015
balsot0

Valmieras novada fonds, svinot savu 10 gadu jubileju, piedāvā ikvienam valmierietim un Valmieras viesim kļūt par Latvijā vēl nebijuša projekta dalībnieku. Valmierā tiks atklātas 3 publiski pieejamas klavieres, un organizēts pasākums "24 stundu klavierspēles maratons". Pēc atklāšanas, divu mēnešu garumā, klavieres brīvi varēs spēlēt ikviens garāmgājējs.

Image title

"24 stundu klavierspēles maratons" aizsāksies 25. jūlijā plkst. 17.00 pie Vidzemes Augstskolas. Tajā var pieteikties gan profesionāli, gan iesācēji klavierspēlē, kuri pusstundas garumā gatavi muzicēt klausītājiem. Aicināti arī instrumentālisti, kori, solisti un mūzikas grupas, kas spēlē klavieru pavadījumā. Pirmās divas maratona stundas skatītājus priecēs īpaši priekšnesumi, bet uz pārējo laiku ir brīva pieteikšanās adresē - http://ej.uz/KlavieresValmiera. Pasākuma tumšajās stundās būs iespējams ne tikai klausīties mūziķu izpildījumā, bet arī skatīties mēmā kino filmas uz lielā ekrāna. Pārējā laikā būs pieejamas galda spēles un laba mūzika.

Protams, pasākums nevar notikt bez Tavas palīdzības un ir vajadzīgs finansējums veiksmīgai projekta norisei. Tāpēc aicinām tieši Tevi kļūt par vienu no tā atbalstītājiem. Ieguldījums no Tevis parādīs, ka Tu vēlētos publiski pieejamas klavieres Valmierā un atbalsti vēl nebijušu mākslas pasākumu Latvijā.

Ideja aizgūta no projekta Play Me, I'm Yours, kas pirms 7 gadiem aizsākās Lielbritānijā uzstādot publiski pieejamas klavieres pilsētas iedzīvotājiem. Pateicoties idejai, tagad jau 50 pilsētās visā Pasaulē ir brīvi pieejamas klavieres. Par to kā publiskās klavieres tiek lietotas citviet, skatiet šajā adresē: www.streetpianos.com

Klavieres Valmierā no 25. jūlija atradīsiet pie Vidzemes Augstskolas, pie Dzirnavu ezeriņa, kas ir populāra pastaigas vieta un pie Valmieras mūzikas skolas, ar skatu uz Gauju. Visas trīs vietas ir saskaņotas ar pašvaldību un ir dota atļauja klavieru izvietošanai tajās.

Rudens un ziemas periodā vienas no klavierēm atradīsies Tautas Harmonijas Centra telpās blakus Vidzemes Augstskolai, par otrām klavierēm ir uzsāktas sarunas ar Latvijas Dzelzceļu, par to izvietošanu Valmieras dzelzceļa stacijā, bet trešās klavieres ziemas perioda "apsaimniekotāju" vēl meklē. Ja klavieres savu skanīgumu nebūs zaudējušas, tās turpinās publiski priecēt valmieriešus un Valmieras viesus arī nākamgad.

Projekta izmaksu sarakstu skatīt sadaļā "Tāme".

Image title

Mārcis Bogdanovs

Par Mārcis Bogdanovs

Aktīvs jaunietis no Valmieras, kas regulāri parādās publiski ar interesantām idejām.

Uzdod jautājumu