Logo icon

Koncerts Kuncendorfs un Osendovskis

Kategorija Mūzika un deja, apkaime: Rīga, Rīgas pilsēta, autors: Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs


Hardija Lediņa gada ietvaros ir iecerēts NSRD albuma "Kuncendorfs un Osendovskis" aranžijas stīgu orķestrim pirmatskaņojums.

2,229€  līdz šim no   2,000€
2,229€  /   2,000€
0 Sekundes atlikušas

2,229€ (111%)

64 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Jūlijs 20, 2015
balsot0

Koncertieraksta video Youtube kanālā Hardija Lediņa gads:

Image title /Hardijs Lediņš. Foto: Valts Kleins/

Atzīmējot avangarda mūzikas un multimediju mākslas klasiķa Hardija Lediņa 60. dzimšanas dienu, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs 2015. gadu ir pasludinājis par Hardija Lediņa gadu. Tā ietvaros visa gada garumā notiek dažādi kultūras pasākumi, kas izgaismos un sniegs apkopojošu ieskatu Hardija Lediņa plašajos darbības virzienos. Kā viens no centrālajiem Hardija Lediņa gada notikumiem ir iecerēts NSRD albuma "Kuncendorfs un Osendovskis" aranžijas pirmatskaņojums Valsts kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" izpildījumā. Image title /Sinfonietta Rīga publicitātes foto/

Jaunais komponists Platons Buravickis ir radījis nošu partitūru stīgu orķestrim, aranžējot vienu no nozīmīgākajiem Latvijas 20. gadsimta avangarda mūzikas darbiem - NSRD albumam “Kuncendorfs un Osendovskis", kas tiek uzskatīts par vienu no spilgtākajiem latviešu postmodernās avangarda mūzikas piemēriem. Image title /Platons Buravickis. Foto: Diāna Popova/

NSRD albums "Kuncendorfs un Osendovskis" tika ierakstīts 1984. gadā mājas ierakstu studijās Bānūžos un Pārdaugavā, ko producēja Ingus Baušķenieks 1985.gadā. Savukārt 1999.gadā tas tika pārizdots CD un kasetes formātā.

Šī gada decembrī LLMC plāno rīkot albuma aranžijas orķestrim pirmatskaņojumu Latvijas Nacionālās Bibliotēkas koncertzālē. Skaņdarbu atskaņos Valsts kamerorķestris "Sinfonietta Riga" diriģenta Normunda Šnē vadībā.

Lai realizētu šo ieceri un veicinātu laikmetīgās mūzikas jaundarbu radīšanu un publisku atskaņošanu, ir nepieciešams Jūsu atbalsts. Šis koncerts iecerēts kā Hardija Lediņa gada kulminācijas un noslēguma pasākums, taču, ja izdosies piesaistīt papildus finansējumu, tas tiks izdots arī audio ieraksta formātā, kļūstot pieejams plašam interesentu lokam.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs jau ilgāku laiku nodarbojas ar Hardija Lediņa mantojuma pētniecību. Latvijas Laikmetīgās mākslas centra pārziņā atrodas Hardija Lediņa arhīvs, ir aizsākts darbs pie māksliniekam veltīta rakstu krājuma. Izdevniecības "Jumava" paspārnē 2005. gadā tika izdota Hardija Lediņa un Jura Boiko grāmata “ZUN”, 2009. gadā Rīgas mākslas telpas Intro zālē tika veidota izstāde “Laika gars un vietas atmosfēra”, kas atklāja Hardija Lediņa kā arhitekta pozīciju. Daudzi viņa darbi savulaik ir iekļauti vairākās LLMC rīkotās grupu izstādēs.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Par Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

LLMC veido izstādes, apkopo un izplata informāciju par laikmetīgo mākslu, attīsta starpdisciplināras un inovatīvas kultūras iniciatīvas.

Uzdod jautājumu