Logo icon

Politiķu Cepiens sarunu festivālā LAMPA

Kategorija Pasākumi, apkaime: Cēsis, Cēsis Municipality, autors: Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS


Latvijas labākie stāvkomiķi kopā ar zināmākajiem un drosmīgākajiem politiķiem pasmiesies par sevi atvērtā, veselīga humora pilnā gaisotnē.

233€  līdz šim no   5,000€
233€  /   5,000€
0 Sekundes atlikušas

233€ (4%)

14 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts nesasniedza nepieciešamo mērķi 5,000€ līdz Jūnijs 01, 2016 un tādēļ netika finansēts
balsot0

Norises laiks un vieta:

Sarunu festivāls LAMPA 2016 Cēsu Pils parkā 2016.gada 2. jūlijā

Kas tas ir?

Politiķu Cepiens tika aizsākts sarunu festivālā LAMPA 2015 kā vēl nebijis politiskās satīras piemērs Latvijas sabiedriskajā telpā.

Galvenie Cepienā ievērojamie principi ir: asprātība, bet ne nekaunība; gudri joki, bet ne tukša muļķība; cieņa, bet ne godbijība. Apvainoties par Cepienā pateikto nedrīkst.

Cepiena jeb “comedy roast” dzimtene ir Amerikas Savienotās Valstis, kur augsta līmeņa politiķi, izklaides industrijas pārstāvji un citi sabiedrībā zināmi cilvēki viens otru publiski pavelk uz zoba bieži vien pat ļoti oficiālu pasākumu ietvaros.

Sarunu festivāls LAMPA ir vide un platforma, kur brīvā, nepiespiestā gaisotnē ikviens var apmainīties ar idejām un viedokļiem, un cieņpilnā veidā diskutēt un sarunāties par sabiedrībai aktuālajiem tematiem. Tā ir vieta, kur satiksies visi, kuriem nav vienalga – par sevi, par citiem, par Latviju. Festivāla mērķis ir veicināt demokrātisku kultūru Latvijā, rosināt cilvēku interesi par Latvijā un pasaulē notiekošo, kā arī radīt platformu cieņpilnai viedokļu un ideju apmaiņai. Pirmais festivāls notika 2015. gada 3.- 4.jūlijā, to apmeklēja 3500 cilvēku. Šogad plānoti vairāk kā 70 dažādi pasākumi - diskusijas, sarunas, debates, darbnīcas, kultūras pasākumi. Festivāla idejas autors ir fonds atvērtai sabiedrībai DOTS.

Kas veido Cepienu, un kas tajā piedalās?

Piedalās: 4 Latvijā aktīvi un zināmi politiķi 4 komiķi: Rūdolfs Kugrēns, Anete Konste, Edgars Bāliņš, Elīna Kolāte Cepienu vada: Gustavs Terzens

Politiķi, kuri piedalīsies Cepienā, tiks publiski izsludināti aptuveni mēnesi pirms pasākuma norises. Politiķus Cepiena radošā komanda izvēlas, pamatojoties uz to politisko un publisko aktivitāti pēdējā laikā, politiķa personību, kā arī cenšoties saglabāt pārstāvēto politisko spēku dažādību. Piekrist vai nepiekrist Cepienam vienmēr paliek uzrunātā politiķa ziņā. Pieteikumus vai ieteikumus cepināt to vai citu politiķi, Cepiena komanda nepieņem.

Cepiena norise

Uz skatuves tiks pulcināti 4 pārstāvji no Latvijas politiskajām partijām, kā arī 4 komiķi. Pie tribīnes dosies komiķi, lai pa vienam “cepinātu” politiķus - radošā, asprātīgā monologā izteiktos par klātesošo kāpieniem un paklupieniem. Monologa ilgums - 4-6 minūtes. Pēc tam Cepiena varonim tiks dota iespēja teikt “aizstāvības runu”, kurā tas tiks aicināts spēt paskatīties uz sevi un savu politisko darbību ar smaidu un vieglumu.

Skatītāji varēs novērot, kā pasākuma dalībnieki tiek galā ar saviem “ziloņiem istabās” - tiem jautājumiem, kuri parasti izskan tikai čukstus, anonīmos interneta komentāros vai virtuves sarunās.

Kāpēc ir nepieciešams tavs ieguldījums?

Saņemtie līdzekļi tiks izmantoti Cepiena veidotāju atalgojumam (komiķiem, vadītājam un producentam), kā arī pasākuma tehniskajām izmaksām. Visi Sarunu festivāla LAMPA laikā notiekošie pasākumi, tajā skaitā politiķu Cepiens, apmeklētājiem ir bez ieejas maksas.

Sarunu festivāls LAMPA ir liela mēroga bezpeļņas kopprojekts, kas ir iespējams tikai pateicoties tās domubiedru, sadarbības partneru atbalstam. Tāpēc šoreiz aicinām arī LAMPAS apmeklētājus kļūt par daļu no LAMPAS kopienas un palīdzēt tapt vienam no pagājušajā gadā festivālā vislielāko atsaucību guvušajiem pasākumiem - politiķu Cepienam.

Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS

Par Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS

Fonds DOTS ir nevalstiska organizācija, kas palīdz rasties risinājumiem un idejām atvērtas sabiedrības attīstībai Latvijā.

Uzdod jautājumu