Logo icon

"What is Marriage?" izdošana latviski

Kategorija Cits, apkaime: Liepāja, Latvia, autors: Jāzeps Baško


Izdosim latviski grāmatu "What is Marriage?" (autori Sherif Girgis, Ryan T. Anderson, Robert George) dabiskās ģimenes aizstāvībai.

4,223€  līdz šim no   4,000€
4,223€  /   4,000€
0 Sekundes atlikušas

4,223€ (105%)

111 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Februāris 24, 2021
balsot7

Pēdējā laikā Latvijā saistībā ar Satversmes tiesas 2020. gada 12. novembra spriedumu īpaši saasinājušās debates par dabiskās ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmē. Grupas, kas vēlas paplašināt ģimenes jēdzienu, savā retorikā publiskajā telpā dabiskās ģimenes aizstāvjiem pārmet neiecietību. Šī 2012. gadā izdotā un 2020. gadā pārizdotā grāmata paskaidro, kāpēc vīrieša un sievietes laulība un tās rezultātā veidotā ģimene ir īpašas, un kāpēc tās ir jāaizsargā. Autori neizmanto teoloģiskus apsvērumus, bet balstās tīri racionālos pamatojumos, kas smelti jaunākajā dabīgo tiesību teorijā. Grāmatā nekādā veidā netiek vērtēta homoseksuāla orientācija vai viendzimuma attiecības. Šajā darbā tiek apskatītas arī graujošās loģiskās sekas, ja jebkādas citas divu cilvēku attiecības pielīdzinās laulībai, uz kuras pamata veidojas dabiskā ģimene.

Grāmata tiek izdota ar mērķi skaidrot dabiskās ģimenes aizstāvju nostāju un pārliecināt tos, kas dažādu viendzimuma partnerattiecību aktīvistu kampaņu rezultātā ir sākuši šaubīties par savu intuitīvo pārliecību, jo negrib tikt apvainoti neiecietībā.

Informācija par grāmatu oriģinālvalodā:

3 minūtes garš kopsavilkums no lekcijas par grāmatu:

Ieteikumi

Agnese Irbe, tulkotāja, publiciste:

> Raiens Andersons, kurš ir viens no šīs grāmatas autoriem, ar laulības teorētisko pamatojumu un aizstāvību nodarbojas jau daudzus gadus. Esmu lasījusi arī viņa iepriekšējo grāmatu par šo tēmu. Tā iznāca laikā, kad ASV Augstākā Tiesa grasījās legalizēt viendzimuma laulību. Andersona un viņa domubiedru argumentus tolaik nevis atspēkoja, bet diemžēl pat neuzklausīja un nesaprata. Šajā grāmatā, kas ir iepriekšējā darba papildinājums, laulības teorija, šķiet, sasniegusi savu pilnību. Man šeit nav nekā, ko piebilst, un nekā, kam iebilst. Pielikumā lasāmas arī atbildes uz iebildumiem, kurus teorijas kritiķi izteikuši pēdējās dekādes laikā. Es atļautos teikt, ka neviens, kurš nav iepazinies ar šo teorētisko pamatojumu, diskusijai par laulības institūta paplašināšanu vai pārveidošanu nav gatavs.

Inga Bite, juriste, politiķe, bijusī Saeimas deputāte:

> Grāmatā apskatīta šobrīd Latvijā tik aktuālā tēma par ģimenes un laulības lomu sabiedrībā. Kādu vērtību sabiedrībai kopumā dod ģimenes un laulības tradicionālās izpratnes nostiprināšana? Kādi ir būtiskākie pretargumenti un kādas ir iespējamās sekas šīs izpratnes vājināšanai? Atbildes uz šiem un citiem līdzīgiem jautājumiem meklējamas šajā grāmatā, kuras izdošana latviešu valodā varētu dot ieguldījumu kvalitatīvākai, vispusīgākai un izpratnes pilnākai diskusijai arī Latvijā.

Komanda

Tulkotāji: Krišjānis Lācis, Valters Zariņš

Redaktore: Agnese Irbe

Koordinators: Jāzeps Baško, jazeps.basko@kodoka.lv

Par šo un citiem mūsu projektiem varēs lasīt vietnē https://www.kodoka.lv

Jāzeps Baško

Par Jāzeps Baško

Pēc izglītības programmētājs ar senu aizraušanos avīžu un grāmatu izdošanā.

Uzdod jautājumu